Urządzamy małą łazienkę w bloku

Urządzamy małą łazienkę w bloku
Urządzamy małą łazienkę w bloku

Miejscem, w którym się odprężamy oddając się wodnym przyjemnością jest łazienka. Powinna być ona urządzona w taki sposób, aby sprzyjała chwilom relaksu. Zarówno mała jak i duża łazienka powinny znajdować się z dala od pomieszczeń, w których tętni życie. Najkorzystniejsze jest również umieszczenie jej od północnej strony. W nowoczesnych domach z kolei łazienka na poddaszu to już tradycja. Jeżeli jesteśmy posiadaczami małej łazienki warto pomyśleć o wyposażeniu jej w ciekawe i przede wszystkim duże lustro, które optycznie powiększy jej wnętrze. Mała łazienka potrzebuje również większego okna, które tworzy swego rodzaju przestrzeń. Kolory ścian w łazience powinny być jasne i ciepłe. Wskazane są więc wszelkie odcienie żółtego. Dzięki odpowiednim zestawieniom barw wnętrze małej łazienki będzie ponadto bogatsze, ale nie przytłaczające. Aranżacje łazienek w odpowiednie oświetlenie to również wyzwanie. Oświetlenie małej łazienki powinno być tak dobrane, aby powiększało pomieszczenie. Warto wybrać nie tylko lampy sufitowe. Wskazany jest również montaż oświetlenia w pobliżu lustra. Małe łazienki wyposażajmy w proste meble, które jednak posiadają w środku dużo półek, aby można było tam schować wszelkie kosmetyki. Takie rozwiązanie sprawia, że małe łazienki nie będą wydawać się zagracone. Jeżeli chcemy położyć na podłogę dywanik to niech będzie bardzo mały. Pomieszczenie ożywią również rośliny. Wskazany jest tu jednak umiar z uwagi na brak dostatecznego miejsca. W zupełności wystarczy więc jedna roślina np. storczyk.
Posiadacze małych łazienek stoją również przed dylematem czy lepsze będzie kupno wanny czy prysznica. Odpowiedzieć na to pytanie muszą sobie sami jednak powinni mieć na względzie, że mała łazienka nie pomieści dużej wanny, dlatego też rozsądniejszym rozwiązaniem jest tutaj prysznic.
Projekty małych łazienek można obecnie znaleźć wszędzie, dopasowanie odpowiednich mebli również nie sprawia wielkiego problemu. Aranżacja łazienki również tej małej zależy już tylko od inwencji twórczej dekoratora. Małe łazienki mają swój niepowtarzalny urok. Dopełniają pięknie urządzony dom.