Wybieramy kolory do naszego domu

Gdy zakończymy budowa naszego domu to następuje czas na aranżacje domu. Kolory sprawiają, że mamy różne nastroje. Czasem nieodpowiedni kolor może wyprowadzić nas z równowagi, lub tez odwrotnie, może nas uspokoić. Wykańczając swój dom, pamiętajmy o tym. Weźmy pod uwagę barwy, które dobrze nam się kojarzą oraz te, które są dla nas mało przyjazne i denerwują nasze oczy. Kolory, które nas drążnią pomińmy podczas malowania naszego domu. Nie chcemy przecież mieć złego nastroju tylko i wyłącznie przez kolor ściany w pokoju. Kolory ścian mają wiec bardzo duże znaczenie na komfort mieszkania. Jakie kolory powinniśmy umieszczać w poszczególnych pokojach?

Kolory ścian
Wybieramy kolory ścian do naszego domu

Zacznijmy najpierw od kuchni. Kuchnia to miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki i mimo wszystko spędzamy bardzo dużo czasu. Nowoczesne kuchnie aranżowane są w soczystych odcieniach czerwieni, pomarańczy czy tez nawet jest to jaskrawy odcień koloru żółtego. Jednak te barwy nie przytłaczają pomieszczenia i sprawiają, że czujemy się w takiej kuchni jak w nowoczesnym apartamencie. Tradycyjne kuchnie były wykańczane jasnymi płytami, które przeplatały się z dekoracyjnymi kwiatami. Dziś taki sposób aranżacji kuchni stosuje się coraz rzadziej. Kolejnym pomieszczeniem niech będzie łazienka. Łazienka to doskonale pomieszczenie na popisanie się kunsztem artystycznym. Nie musi być ona ani ciemna, ani jasna. Kolory możemy zestawiać kontrastowo, tworząc symetryczne figury lub nieokreślone wzory.

Wystarczy jedynie użyć trochę swojej wyobraźni. Łazienki wykańczane kontrastowymi kolorami farb oraz płytkami wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko. W takiej łazience z pewnością będziemy czuć się dobrze podczas kąpieli. Salon może być również kontrastowy. Odbiegnijmy od standardowych szablonów w którym wszystkie ściany są w jednym kolorze i zlewają się ze sobą. Używając odpowiednich kolorów możemy podkreślić atuty pomieszczeń. Wykańczając nasze wnętrza, możemy bawić się kolorami i szablonami, tworząc w nich niezwykle klimaty.

Wybieramy dach dla naszego domu

Przy budowie domu zawsze przychodzi ten moment, gdzie musimy wybrać swoje pokrycia dachowe rodzaje ponieważ oczywiście każdy dom musi mieć odpowiednie pokrycie, które będzie do niego pasowało. Wiele osób ma z wyborem odpowiedniego materiału do tego celu naprawdę bardzo duży problem ponieważ nie każdy zna się na tym. Wiele domów ma jeszcze stare pokrycie z eternitu, które już dawno wyszło z mody i nawet do 2012 roku każdy musi się pozbyć go z dachu. Oczywiście nie można go już zakupić w sklepie. Rodzajów pokryć jest bardzo wiele. Jednym z takich pokryć są dachówki ceramiczne, które wybiera bardzo wiele osób. Projekty domów zawierają już gotowe plany dachów.

Dachówki takie są bardzo wytrzymałym materiałem na dach oraz bardzo ładnie na nim wyglądają dlatego też zyskały tak dużą popularność w naszym kraju. Poza tym możemy kupić również blacho dachówki, które wykonane są z blachy, lecz wyglądają podobnie jak dachówki. Montaż blachodachówki może wykonać nam specjalna firma, która jest odpowiednio do tego przygotowana, lub możemy zrobić to sobie sami jeżeli tylko się na tym znamy. Oczywiście jeżeli nie mieliśmy z tym jeszcze do czynienia to lepiej się za to nie brać ponieważ możemy zrobić coś źle i jeszcze będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty.

Dach naszego domu

Ważnym elementem przy konstrukcji dachu są również rynny, które musimy zamontować podczas tych prac. Wiele ludzi wybiera obecnie rynny flamingo. Jest to bardzo dobry system rynien, który zapewni nam doskonałe odprowadzanie wody podczas bardzo deszczowych dni jak również podczas zakończenia zimy, gdzie cały śnieg się topi. Warto pomyśleć nad tym jaki rodzaj rynien musimy zamontować u siebie, żeby wszystko wyglądało idealnie i tak też działało. Często również zdarza się, że na dachówkach, które zostały zamontowane parę lat temu powstaje mech, który musimy usunąć. Jest to dodatkowy kłopot przy wyborze dachówek, lecz jest to kłopot niewielki ponieważ można zrobić to już samemu. Wiele osób jednak z tego względu myśli nad innym pokryciem dachu ponieważ nie chcą co parę lat inwestować jeszcze w niego.